EXTERIOR
|
|
Chinachem Johnston Plaza
Property ID
93537
Address
178-186 Johnston Road, Wan Chai, Hong Kong
Area
994 sq. ft.
Monthly Rental
HK$ 25,844.00/
HK$ 26.00 per sq. ft.
Management Charges
HK$ 6.00 per sq. ft.
Post On
2026-05-07
|
|
|
Transaction of the Building
| Date | District | Building | Floor | Unit | Area | Price @ sq ft |
|
2017-11-17
|
Wan Chai
|
Chinachem Johnston Plaza
|
22/F
|
2204
|
641 ft
|
$17,948
@$28
|
|
2017-06-02
|
Wan Chai
|
Chinachem Johnston Plaza
|
21/F
|
Whole Floor
|
2,472 ft
|
$66,744
@$27
|
|
|